Obliečka a posviacka oltáraPrvý piatok v mesiaci október bol v našom seminári slávnostným dňom. J. Ex. Mons. Viliam Judák posvätil nový oltár v seminárnej kaplnke sv. Gorazda a tiež pri tejto slávnosti požehnal reverendy ôsmim druhákom, ktorí si ich prvýkrát slávnostne obliekli.

Do nového oltára boli vložené relikvie obetavého spovedníka sv. Leopolda Mandiča, príkladného kňaza sv. Rafaela Kalinowskeho a samozrejme sv. Andreja-Svorada a Beňadika, ktoré boli pôvodne v starom oltári.

Aj touto cestou sa chceme poďakovať všetkým dobrodincom, ktorí prispeli k zveľadeniu našej kaplnky. Nech Vám to dobrotivý Pán mnohonásobne odplatí! Aj oná žena v dome malomocného Šimona v Betánii, ktorá pomazala Kristovu hlavu vzácnym olejom, nám pripomína povinnosť byť štedrí v uctievaní Boha… počujeme Ježišovu chválu: urobila mi dobrý skutok (porov. sv. Josemaría Escríva, Cesta 527)

Fotografie v plnom rozlíšení na stiahnutie tu (190 MB).

2komentáre “Posviacka nového oltára a požehnanie reverend”
 1. Peter píše:

  Kaplnka je veľmi pekná. Ale každá kaplnka je pekná, lebo je v nej prítomný živý Pán. Želám bohoslovcom pozorné srdce na to, čo im chce Pán vo svojom stánku hovoriť a aby sa Ním nechali viesť. Tým, čo prijali reverendu, želám, aby aj svojim oblečením a hlavne životom svietili nám veriacim, aby sme sa aj z ich života dokázali povzbudiť k nasledovaniu Krista. Požehnaný deň. Peter

  >>> admin:
  Ďakujeme, Peter 🙂
 2. Pavol píše:

  Pozdravujem vas, chcem sa opytat, ci este dodatocne zverejnite fotky z diakonskej vysviacky v Nitre. Tie este chybaju:)
  Vdaka!

 3.  
Komentuj

*