Hokejbalový turnaj 2017V stredu 17. mája sa na nitrianskom sídlisku Klokočina konal, ako aj po minulé roky, hokejbalový turnaj medzi kňazmi biskupskej kúrie, ostatnými diecéznymi kňazmi a bohoslovcami. Všetky tri tímy boli dobre pripravené a početne zastúpené a turnaj bol tak od začiatku až do konca napínavý. V prvom zápase sa stretli bohoslovci s diecéznymi kňazmi a po náročnom 30 minútovom dueli z neho s tesným výsledkom 5:4 vyšli víťazne bohoslovci. V nasledujúcom zápase však tesne nestačili na tím hradných pánov, s ktorými prehrali 3:4. Posledný zápas bol veľmi dramatický. V priebehu niekoľkých minút inkasovali diecézny kňazi 3 góly, ale zápas nevzdali, chytili druhý dych a napokon po štedrej gólovej nádielke na oboch stranách vyhrali 7:6. Každý tím teda vyhral jeden zápas o jeden gól. Bolo by zložité snažiť sa rozdeliť za takéhoto stavu umiestnenia a tak sa radšej hráči s konsenzom remízy odobrali vychutnať si zaslúžené občerstvenie.