Nedeľa Dobrého Pastiera – Oščadnica

Kostolík na kalváriiNa nedeľu Dobrého Pastiera dostala žilinská časť nášho seminára pozvanie, aby sme prišli aj s predstavenými do Oščadnice. My sme toto pozvanie radi prijali aj napriek tomu, že sme museli vyrážať z Nitry už o piatej. A teraz môžem spätne zhodnotiť, že napriek tomu, že vstávanie bolo ťažké, urobili sme dobre, že sme sa prekonali. Naozaj sa nám oplatilo ísť na sever a nikto z nás to ani najmenej neľutoval.

Naše spoločne stretnutie začalo svätými omšami na ktorých sa páni prefekti snažili poukázať na Ježiša, Dobrého Pastiera, Svetlo ktoré svieti najjasnejšie práve v najväčšej temnote. Po obede sme sa spolu s veriacimi mohli pomodliť Cestu Svetla, ktorú sa modlili po prvý krát (a priznám sa že aj prevážna väčšina z nás). Nasledoval kultúrny program, ktorý si pre nás pripravil miestny folklórny zbor a na záver sme slávili Vešpery spolu s otcom biskupom Tomášom, ktorý aj napriek svojmu nabitému programu si našiel čas a prišiel nás pozrieť do Oščadnice.
Zo srdca chceme poďakovať všetkým, ktorí toto príjemné stretnutie pre nás prichystali. Naozaj sme sa tam cítili ako medzi svojimi doma. 🙂


Autor fotografií: Ján Mackuliak